Uçtan Uca Şifreleme

Uçtan Uca Şifreleme

Uçtan uca şifreleme, herhangi bir üçüncü taraf alıcının bir kişinin diğerine gönderdiği bilgileri görüntülemesini, okumasını veya bunlardan haberdar olmasını engellemeyi veya engellemeyi tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Çevrimiçi veri güvenliğiyle ilgili artan endişelere yanıt olarak, birçok teknoloji şirketi, potansiyel olarak korkunç koşullarla bu stratejiyi benimsiyor.

Uçtan uca şifrelemenin kullanılması, şirketlerin veya herhangi bir üçüncü tarafın, çocuklara yönelik sansürlenmemiş cinsel istismar materyallerine yönelik çevrimiçi talebi sürdürmek için interneti kullanan kişilerin faaliyetleri de dahil olmak üzere, platformlarında meydana gelen yasa dışı faaliyetleri tespit etmesini engelleyecektir.

Kişisel güvenliğin son derece önemli olduğuna inanıyoruz ve çevrimiçi gizliliği iyileştirme çabalarını destekliyoruz. Ancak bu çözüm, çocukların cinsel istismarını tespit etmek için istisnasız uygulanırsa, milyonlarca istismar olayı gizli kalacak ve bu genç kurbanlar bu korkunç suçlardan herhangi bir yardım veya korumadan yoksun kalacak.

Çocukları Koruma İlkeleri

20 Şubat 2020’de NCMEC, teknoloji endüstrisine Uçtan Uca Şifreli Ortamlarda Çocukları Korumaya Yönelik Beş İlkeyi özetleyen bir açık mektup yayınladı.

  • Bir kullanıcının 18 yaşından küçük olduğunu belirttiği hesaplar için uçtan uca şifreli iletişim uygulamayın.
  • Suçluların çocuklara yönelik cinsel istismar materyali dağıtmasını önlemek için, en azından şu anda mevcut olanlar kadar etkili veya daha iyi tespit teknolojileri uygulayın.
  • Yetişkinler tarafından çocukların cinsel bakımını belirlemek için çocuk koruma topluluğu tarafından incelenen teknolojiyi benimseyin.
  • Çocuk mağdurların kurtarılmasına ve suçluların sorumlu tutulmasına yardımcı olacak eyleme geçirilebilir bilgilerle birlikte, görünürde çocuklara yönelik cinsel istismarı hemen UKAİM’in Yardım Hattına bildirin.
  • Kolluk kuvvetlerinin çocuklara yönelik cinsel istismarı etkili bir şekilde araştırmak için mevcut yasal süreci kullanabilmesini sağlayın.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>